VISHAY MKP383262140JC02Z0
| Manufacturer | |
| MPN | MKP383262140JC02Z0 |
| LCSC Part # | C6091366 |
| Packaging | Through Hole,P=7.5mm |
| Customer # | |
| Description | 6.2nF -55℃~+105℃ ±5% Through Hole,P=7.5mm Film Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Film Capacitors | |
| Manufacturer | VISHAY | |
| Packaging | Through Hole,P=7.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 400 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 2.5071 | $ 2.51 |
200+ | $ 1.0004 | $ 200.08 |
400+ | $ 0.9665 | $ 386.60 |
800+ | $ 0.951 | $ 760.80 |
Standard Packaging 400/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$