GOODWORK 1N4007W
| Manufacturer |
GOODWORK
Asian Brands |
| MPN | 1N4007W |
| LCSC Part # | C6067443 |
| Packaging | SOD-123 |
| Customer # | |
| Key Attributes | DIODE STANDARD 1kV 1A SOD-123 |
| Description | Diode Independent 1kV 1A Surface Mount SOD-123 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/Diodes/Rectifiers/Single Diodes | |
| Manufacturer | GOODWORK | |
| Packaging | SOD-123 |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8541100000 |
| USHTS | 8541100040 |
| TARIC | 8541100000 |
| CAHTS | 8541100090 |
| BRHTS | 85411011 |
| INHTS | 85411000 |
| MXHTS | 8541.10.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 50 |
| Multiple | 50 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
15,200
15,200
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
50+ | $ 0.0096 $ 0.0087 | $ 0.44 |
500+ | $ 0.0075 $ 0.0068 | $ 3.40 |
3,000+ | $ 0.0063 $ 0.0057 | $ 17.10 |
6,000+ | $ 0.0056 $ 0.0051 | $ 30.60 |
30,000+ | $ 0.005 $ 0.0045 | $ 135.00 |
45,000+ | $ 0.0047 $ 0.0043 | $ 193.50 |
Standard Packaging 3000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$