Aimtec AM1LS-2412D-NZ
| Manufacturer | |
| MPN | AM1LS-2412D-NZ |
| LCSC Part # | C5943336 |
| Packaging | SMD,15.2x8.3mm |
| Customer # | |
| Description | SMD,15.2x8.3mm DC DC Converters RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | Aimtec | |
| Packaging | SMD,15.2x8.3mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 32 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 9.7934 | $ 9.79 |
192+ | $ 3.908 | $ 750.34 |
512+ | $ 3.7777 | $ 1934.18 |
992+ | $ 3.7125 | $ 3682.80 |
Standard Packaging 32/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$