SEI(Stackpole Electronics Inc.) RMCW1225JT120K
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | RMCW1225JT120K |
| LCSC Part # | C5883441 |
| Package | 1225 |
| Customer # | |
| Key Attributes | RES 120kΩ ±5% 2W 1225 |
| Description | 120kΩ 2W Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 1225 Chip Resistor - Surface Mount RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Resistors/Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | SEI(Stackpole Electronics Inc.) | |
| Package | 1225 |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8533211000 |
| USHTS | 8533210020 |
| TARIC | 8533210000 |
| CAHTS | 8533210000 |
| BRHTS | 85332110 |
| INHTS | 85332111 |
| MXHTS | 8533.21.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price (Reference Only) | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.3011 | $ 0.30 |
200+ | $ 0.1202 | $ 24.04 |
500+ | $ 0.1162 | $ 58.10 |
1,000+ | $ 0.1142 | $ 114.20 |
Standard Packaging 4000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$