XR XR10*16-222K-L
| Manufacturer |
XR
Asian Brands |
| MPN | XR10*16-222K-L |
| LCSC Part # | C5875671 |
| Packaging | Through Hole,D10xL16mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 2200uH 3.1Ω Through Hole,D10xL16mm |
| Description | 2.2mH ±10% 385mA 3.1Ω Drum-core inductor Through Hole,D10xL16mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | XR | |
| Packaging | Through Hole,D10xL16mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
2,110
2,110
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.3628 $ 0.3447 | $ 1.72 |
50+ | $ 0.285 $ 0.2708 | $ 13.54 |
200+ | $ 0.2432 $ 0.2311 | $ 46.22 |
400+ | $ 0.2017 $ 0.1917 | $ 76.68 |
2,400+ | $ 0.1832 $ 0.1741 | $ 417.84 |
5,000+ | $ 0.172 $ 0.1634 | $ 817.00 |
Standard Packaging 200/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$