XR XR6*8-2R2M-L
| Manufacturer |
XR
Asian Brands |
| MPN | XR6*8-2R2M-L |
| LCSC Part # | C5875541 |
| Packaging | Through Hole,D6xL8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 2.2uH 25mΩ Through Hole,D6xL8mm |
| Description | 2.2uH ±20% 25mΩ 5A Drum-core inductor Through Hole,D6xL8mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | XR | |
| Packaging | Through Hole,D6xL8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
6,910
6,910
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1003 | $ 0.50 |
50+ | $ 0.081 | $ 4.05 |
150+ | $ 0.0713 | $ 10.70 |
500+ | $ 0.0608 | $ 30.40 |
2,500+ | $ 0.055 | $ 137.50 |
5,000+ | $ 0.0521 | $ 260.50 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$