TDPOWER TDK20-24S05MW
| Manufacturer |
TDPOWER
Asian Brands |
| Mfr. Part # | TDK20-24S05MW |
| LCSC Part # | C570781 |
| Package | Through Hole,50.8x25.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC DC CONVERTER 5V 20W |
| Description | Isolated Module DC DC Converter Buck 1 Output 5V 4A 9V~36V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | TDPOWER | |
| Package | Through Hole,50.8x25.4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 40 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price (Reference Only) | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 8.218 | $ 8.22 |
10+ | $ 7.3292 | $ 73.29 |
40+ | $ 6.4248 | $ 256.99 |
80+ | $ 5.9976 | $ 479.81 |
Standard Packaging 40/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$