Chilisin AMMA00040420R10MV1
| Manufacturer |
Chilisin
Asian Brands |
| Mfr. Part # | AMMA00040420R10MV1 |
| LCSC Part # | C5585562 |
| Package | SMD,4.5x4.1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 0.1uH 11A 5mΩ SMD,4.5x4.1mm |
| Description | 11A 100nH ±20% 5mΩ 35A Magnetic Shielded Inductor SMD,4.5x4.1mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Chilisin | |
| Package | SMD,4.5x4.1mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price (Reference Only) | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.1108 | $ 1.11 |
200+ | $ 0.444 | $ 88.80 |
500+ | $ 0.4289 | $ 214.45 |
1,000+ | $ 0.4213 | $ 421.30 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$