Aimtec AME15-12S277PEVZ-B
| Manufacturer | |
| MPN | AME15-12S277PEVZ-B |
| LCSC Part # | C5585503 |
| Packaging | DIP,62x45mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 15W AC-DC Converter, Input Voltage 85-305VAC/100-430VDC, Output Voltage 12V |
| Description | 85VAC~305VAC DIP,62x45mm AC DC Converters RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/AC DC Converters | |
| Manufacturer | Aimtec | |
| Packaging | DIP,62x45mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504902000 |
| USHTS | 8504909690 |
| TARIC | 8504909000 |
| CAHTS | 8504909090 |
| BRHTS | 85049020 |
| INHTS | 85049090 |
| MXHTS | 8504.90.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 5 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 48.0956 | $ 48.10 |
200+ | $ 19.1913 | $ 3838.26 |
500+ | $ 18.5503 | $ 9275.15 |
1,000+ | $ 18.2336 | $ 18233.60 |
Standard Packaging 5/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$