Aimtec AM6TW-2412DH35Z
| Manufacturer | |
| MPN | AM6TW-2412DH35Z |
| LCSC Part # | C5585020 |
| Packaging | DIP,31.8x20.3mm |
| Customer # | |
| Description | DIP,31.8x20.3mm DC DC Converters RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | Aimtec | |
| Packaging | DIP,31.8x20.3mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 10 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 46.4076 | $ 46.41 |
200+ | $ 18.517 | $ 3703.40 |
500+ | $ 17.8987 | $ 8949.35 |
1,000+ | $ 17.5927 | $ 17592.70 |
Standard Packaging 10/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$