SEI(Stackpole Electronics Inc.) CML0805C0G121JT50V
| Manufacturer | |
| MPN | CML0805C0G121JT50V |
| LCSC Part # | C5574644 |
| Packaging | 0805 |
| Customer # | |
| Key Attributes | 120pF ±5% 50V 0805 Ceramic Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | SEI(Stackpole Electronics Inc.) | |
| Packaging | 0805 | |
| Capacitance | 120pF | |
| Tolerance | ±5% | |
| Voltage Rating | 50V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Features
AI Translation
- Operating temperature range: 55°C ~ 125°C
- EIA sizes: 0402, 0603, 0805, 1206, 1210, and 1812
- Capacitance range: 0.1 pF to 0.1 uF
- 100% RoHS compliant, lead-free with no exemptions
- Halogen-free
- REACH compliant
- Operating temperature range: 55°C ~ 85°C
- EIA sizes: 0402, 0603, 0805, 1206, 1210, and 1812
- Capacitance range: 0.047 uF to 100 uF
- 100% RoHS compliant, lead-free with no exemptions
- Halogen-free
- REACH compliant
- Operating temperature range: 55°C ~ 125°C
- EIA sizes: 0402, 0603, 0805, 1206, 1210, and 1812
- Capacitance range: 100 pF to 47 uF
- 100% RoHS compliant, lead-free with no exemptions
- Halogen-free
- REACH compliant
Out of Stock
Notify Me
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.046 | $ 0.05 |
| 200+ | $ 0.0184 | $ 3.68 |
| 500+ | $ 0.0178 | $ 8.90 |
| 1,000+ | $ 0.0175 | $ 17.50 |
Standard Packaging4000/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532241000 |
| USHTS | 8532240020 |
| TARIC | 8532240000 |
| CAHTS | 8532240090 |
| BRHTS | 85322410 |
| INHTS | 85322400 |
| MXHTS | 8532.24.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532241000 |
| USHTS | 8532240020 |
| TARIC | 8532240000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532240090 |
| BRHTS | 85322410 |
| INHTS | 85322400 |
| MXHTS | 8532.24.01 |

