KEMET A231KL801Q040A
| Manufacturer | |
| MPN | A231KL801Q040A |
| LCSC Part # | C5542878 |
| Packaging | Through Hole,D16xL26.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Through Hole,D16xL26.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | KEMET | |
| Packaging | Through Hole,D16xL26.7mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Notify Me
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 13.3135 | $ 13.31 |
| 200+ | $ 5.3127 | $ 1062.54 |
| 500+ | $ 5.1354 | $ 2567.70 |
| 1,000+ | $ 5.0475 | $ 5047.50 |
Standard Packaging1/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |

