Antenk DFS-160D1-AS0-503
| Manufacturer | AntenkAsian Brands |
| MPN | DFS-160D1-AS0-503 |
| LCSC Part # | C54740702 |
| Packaging | Through Hole,P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Through Hole,P=2.54mm DIN 41612 RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Backplane Connectors/DIN 41612 | |
| Manufacturer | Antenk | |
| Packaging | Through Hole,P=2.54mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 19 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 836
836 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 4.1373 | $ 4.14 |
| 10+ | $ 3.5524 | $ 35.52 |
| 38+ | $ 3.2045 | $ 121.77 |
| 95+ | $ 2.8516 | $ 270.90 |
| 418+ | $ 2.6905 | $ 1124.63 |
| 836+ | $ 2.6164 | $ 2187.31 |
Standard Packaging19/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901900 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369090 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.19 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901900 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369090 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.19 |
Custom Cables: MOQ 1pc
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience. Learn more.



