JIERR PCR0530-4R7-M
| Manufacturer |
JIERR
Asian Brands |
| MPN | PCR0530-4R7-M |
| LCSC Part # | C53896864 |
| Packaging | SMD,6x5.2mm |
| Customer # | |
| Description | 4.5A 4.7uH ±20% 60mΩ 5A Molded Inductor SMD,6x5.2mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | JIERR | |
| Packaging | SMD,6x5.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
3,670
3,670
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.092 | $ 0.46 |
50+ | $ 0.0726 | $ 3.63 |
150+ | $ 0.063 | $ 9.45 |
500+ | $ 0.0557 | $ 27.85 |
2,000+ | $ 0.0499 | $ 99.80 |
4,000+ | $ 0.047 | $ 188.00 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$