JIERR PCR0530-1R0-M
| Manufacturer |
JIERR
Asian Brands |
| MPN | PCR0530-1R0-M |
| LCSC Part # | C53896861 |
| Packaging | SMD,6x5.2mm |
| Customer # | |
| Description | 8.5A 1uH ±20% 15mΩ 10A Molded Inductor SMD,6x5.2mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | JIERR | |
| Packaging | SMD,6x5.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,710
1,710
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0914 | $ 0.46 |
50+ | $ 0.0722 | $ 3.61 |
150+ | $ 0.0625 | $ 9.38 |
500+ | $ 0.0553 | $ 27.65 |
3,000+ | $ 0.0496 | $ 148.80 |
6,000+ | $ 0.0467 | $ 280.20 |
Standard Packaging 3000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$