ROCPU Switches TP11621625
| Manufacturer |
ROCPU Switches
Asian Brands |
| MPN | TP11621625 |
| LCSC Part # | C5381359 |
| Packaging | SMD,6x3.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 180gf SMD |
| Description | Tactile Switch SPST 180gf 2.5mm 6mm x 3.5mm Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | ROCPU Switches | |
| Packaging | SMD,6x3.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
380
380
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0346 $ 0.0277 | $ 0.55 |
200+ | $ 0.0274 $ 0.0220 | $ 4.40 |
600+ | $ 0.0238 $ 0.0191 | $ 11.46 |
3,000+ | $ 0.0211 $ 0.0169 | $ 50.70 |
9,000+ | $ 0.0189 $ 0.0152 | $ 136.80 |
21,000+ | $ 0.0178 $ 0.0143 | $ 300.30 |
Standard Packaging 3000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$