Slkor BAT60A
| Manufacturer | SlkorAsian Brands |
| MPN | BAT60A |
| LCSC Part # | C5355496 |
| Packaging | SOD-323 |
| Customer # | |
| Key Attributes | DIODE SCHOTTKY 10V SOD-323 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/Diodes/Rectifiers/Single Diodes | |
| Manufacturer | Slkor | |
| Packaging | SOD-323 | |
| Diode Configuration | Standalone | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 10V | |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 580mV@1A | |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 2.6mA@8V | |
| Current - Rectified | 3A |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 16,580
16,580 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0409 | $ 0.41 |
| 100+ | $ 0.0323 | $ 3.23 |
| 300+ | $ 0.0281 | $ 8.43 |
| 3,000+ | $ 0.0248 | $ 74.40 |
| 6,000+ | $ 0.0223 | $ 133.80 |
| 9,000+ | $ 0.021 | $ 189.00 |
Standard Packaging3000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541100000 |
| USHTS | 8541100040 |
| TARIC | 8541100000 |
| CAHTS | 8541100090 |
| BRHTS | 85411011 |
| INHTS | 85411000 |
| MXHTS | 8541.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541100000 |
| USHTS | 8541100040 |
| TARIC | 8541100000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8541100090 |
| BRHTS | 85411011 |
| INHTS | 85411000 |
| MXHTS | 8541.10.01 |



