JIERR SRG0420-6R8-M
| Manufacturer |
JIERR
Asian Brands |
| Mfr. Part # | SRG0420-6R8-M |
| LCSC Part # | C53462919 |
| Package | SMD,4.6x4.1mm |
| Customer # | |
| Description | 2.2A 6.8uH ±20% 157mΩ 2.5A Molded Inductor SMD,4.6x4.1mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | JIERR | |
| Package | SMD,4.6x4.1mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
5,540
5,540
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.105 $ 0.0945 | $ 0.47 |
50+ | $ 0.0829 $ 0.0747 | $ 3.74 |
150+ | $ 0.0719 $ 0.0648 | $ 9.72 |
500+ | $ 0.0636 $ 0.0573 | $ 28.65 |
3,000+ | $ 0.057 $ 0.0513 | $ 153.90 |
6,000+ | $ 0.0536 $ 0.0483 | $ 289.80 |
Standard Packaging 3000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$