FOLLON EFVL010ADA471M10B0
| Manufacturer |
FOLLON
Asian Brands |
| MPN | EFVL010ADA471M10B0 |
| LCSC Part # | C53433363 |
| Packaging | SMD,D10xL10.5mm |
| Customer # | |
| Description | 10V ±20% 470uF 90mΩ@100kHz SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | FOLLON | |
| Packaging | SMD,D10xL10.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
500
500
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2381 | $ 1.19 |
50+ | $ 0.1902 | $ 9.51 |
150+ | $ 0.1696 | $ 25.44 |
500+ | $ 0.144 | $ 72.00 |
2,500+ | $ 0.1326 | $ 331.50 |
5,000+ | $ 0.1258 | $ 629.00 |
Standard Packaging 500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$