BXCONN FC0.5-20P-100-4-8-A
| Manufacturer |
BXCONN
Asian Brands |
| Mfr. Part # | FC0.5-20P-100-4-8-A |
| LCSC Part # | C53207179 |
| Package | P=0.5mm |
| Customer # | |
| Description | 0.3mm 20P 0.5mm Same Side 10cm P=0.5mm Flat Flex Cables (FFC, FPC) RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Cables, Wires/Flat Flex Cables (FFC, FPC) | |
| Manufacturer | BXCONN | |
| Package | P=0.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8544491100 |
| USHTS | 8544493040 |
| TARIC | 8544499100 |
| CAHTS | 8544490090 |
| BRHTS | 85444900 |
| INHTS | 85444910 |
| MXHTS | 8544.49.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
50
50
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0577 $ 0.0549 | $ 0.55 |
100+ | $ 0.0459 $ 0.0437 | $ 4.37 |
400+ | $ 0.04 $ 0.0380 | $ 15.20 |
1,000+ | $ 0.0356 $ 0.0339 | $ 33.90 |
5,000+ | $ 0.0321 $ 0.0305 | $ 152.50 |
10,000+ | $ 0.0303 $ 0.0288 | $ 288.00 |
Standard Packaging 200/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$