FOLLON EEEFK1C752SM-FVZ
| Manufacturer |
FOLLON
Asian Brands |
| Mfr. Part # | EEEFK1C752SM-FVZ |
| LCSC Part # | C53206955 |
| Package | SMD,D18xL21.5mm |
| Customer # | |
| Description | 16V ±20% 7500uF SMD,D18xL21.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | FOLLON | |
| Package | SMD,D18xL21.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
100
100
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.657 | $ 1.66 |
10+ | $ 1.412 | $ 14.12 |
30+ | $ 1.2581 | $ 37.74 |
100+ | $ 1.0995 | $ 109.95 |
500+ | $ 1.0288 | $ 514.40 |
1,000+ | $ 0.9974 | $ 997.40 |
Standard Packaging 100/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$