FOLLON EFVH050ADA101M08B0-VT
| Manufacturer |
FOLLON
Asian Brands |
| Mfr. Part # | EFVH050ADA101M08B0-VT |
| LCSC Part # | C53206953 |
| Package | SMD,D8xL10.5mm |
| Customer # | |
| Description | 50V ±20% 100uF SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | FOLLON | |
| Package | SMD,D8xL10.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
500
500
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0697 | $ 0.70 |
100+ | $ 0.056 | $ 5.60 |
500+ | $ 0.0492 | $ 24.60 |
1,000+ | $ 0.044 | $ 44.00 |
5,000+ | $ 0.0399 | $ 199.50 |
10,000+ | $ 0.0378 | $ 378.00 |
Standard Packaging 500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$