XR XR0530-100M
| Manufacturer |
XR
Asian Brands |
| MPN | XR0530-100M |
| LCSC Part # | C5307602 |
| Packaging | SMD,5.4x5.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 10uH 3.2A 125mΩ SMD,0530 |
| Description | 3.2A 10uH ±20% 3.5A 125mΩ Molded Inductor SMD,5.4x5.2mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | XR | |
| Packaging | SMD,5.4x5.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
12,100
12,100
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.072 $ 0.0684 | $ 0.68 |
100+ | $ 0.0573 $ 0.0545 | $ 5.45 |
300+ | $ 0.0499 $ 0.0475 | $ 14.25 |
2,000+ | $ 0.045 $ 0.0428 | $ 85.60 |
4,000+ | $ 0.0405 $ 0.0385 | $ 154.00 |
10,000+ | $ 0.0383 $ 0.0364 | $ 364.00 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$