INGHAi GSPK4505TN-8R2W
| Manufacturer | INGHAiAsian Brands |
| MPN | GSPK4505TN-8R2W |
| LCSC Part # | C530566 |
| Packaging | - |
| Customer # | |
| Key Attributes | 5% 8Ω Electromagnetic 800Hz 118dB 2W Speakers RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Audio Products/Speakers | |
| Manufacturer | INGHAi | |
| Packaging | - | |
| Diameter(φD) | 45mm | |
| Total Harmonic Distortion(THD) | 5% | |
| Impedance | 8Ω | |
| Technology | Electromagnetic | |
| Resonant Frequency | 800Hz | |
| Sound Pressure Level(SPL) | 118dB | |
| Rated Power | 2W |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Introduction
AI Translation
Φ45.0 x 5.0MM Single Magnetic 8Ω 2W S.P.L: 118dB +/- 10dB
Applications
AI Translation
Mobile Phone
In-Stock: 685
685 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.734 | $ 0.73 |
| 10+ | $ 0.594 | $ 5.94 |
| 30+ | $ 0.5248 | $ 15.74 |
| 100+ | $ 0.4555 | $ 45.55 |
| 500+ | $ 0.4153 | $ 207.65 |
| 1,000+ | $ 0.3928 | $ 392.80 |
Standard Packaging200/Full Tray | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8518290000 |
| USHTS | 8518298000 |
| TARIC | 8518290010 |
| CAHTS | 8518290000 |
| BRHTS | 85182990 |
| INHTS | 85182910 |
| MXHTS | 8518.29.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8518290000 |
| USHTS | 8518298000 |
| TARIC | 8518290010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8518290000 |
| BRHTS | 85182990 |
| INHTS | 85182910 |
| MXHTS | 8518.29.01 |



