TI DAC124S085CIMM/NOPB
| Manufacturer | |
| MPN | DAC124S085CIMM/NOPB |
| LCSC Part # | C529295 |
| Packaging | VSSOP-10-0.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 12-Bit Micro Power Quad Digital-to-Analog Converter With Rail-to-Rail Output |
| Description | 8.5us 2.7V~5.5V 8LSB VSSOP-10-0.5mm Digital to Analog Converters (DAC) RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Data Acquisition/Digital to Analog Converters (DAC) | |
| Manufacturer | TI | |
| Packaging | VSSOP-10-0.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8542399000 |
| USHTS | 8542390001 |
| TARIC | 8542399000 |
| CAHTS | 8542390000 |
| BRHTS | 85423999 |
| INHTS | 85423900 |
| MXHTS | 8542.39.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,220
1,220
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 4.8662 | $ 4.87 |
10+ | $ 4.1998 | $ 42.00 |
30+ | $ 3.6484 | $ 109.45 |
100+ | $ 3.2463 | $ 324.63 |
500+ | $ 3.0615 | $ 1530.75 |
1,000+ | $ 2.9771 | $ 2977.10 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$