XR XRCD54-101K
| Manufacturer |
XR
Asian Brands |
| MPN | XRCD54-101K |
| LCSC Part # | C5289430 |
| Packaging | SMD,5.2x4.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 100uH 520mA 700mΩ SMD,4.5x5.2mm |
| Description | 520mA 100uH ±10% 700mΩ Unshielded Inductor SMD,5.2x4.5mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | XR | |
| Packaging | SMD,5.2x4.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
14,220
14,220
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0402 $ 0.0382 | $ 0.76 |
200+ | $ 0.0319 $ 0.0304 | $ 6.08 |
600+ | $ 0.0273 $ 0.0260 | $ 15.60 |
1,500+ | $ 0.0228 $ 0.0217 | $ 32.55 |
10,500+ | $ 0.0204 $ 0.0194 | $ 203.70 |
19,500+ | $ 0.0191 $ 0.0182 | $ 354.90 |
Standard Packaging 1500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$