JARSON FZ1V471M1013
| Manufacturer | JARSONAsian Brands |
| MPN | FZ1V471M1013 |
| LCSC Part # | C5260738 |
| Packaging | SMD,D10xL13mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 470uF ±20% 35V SMD |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | JARSON | |
| Packaging | SMD,D10xL13mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 35V | |
| Lifetime | 5000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 470uF | |
| Ripple Current | 720mA | |
| Operating Temperature | -55℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | 80mΩ | |
| Height - Seated (Max) | 13mm | |
| Diameter | 10mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 400 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 675
675 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.172 | $ 0.86 |
| 50+ | $ 0.1351 | $ 6.76 |
| 150+ | $ 0.1192 | $ 17.88 |
| 400+ | $ 0.0995 | $ 39.80 |
| 2,400+ | $ 0.0907 | $ 217.68 |
| 4,800+ | $ 0.0854 | $ 409.92 |
Standard Packaging400/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



