JARSON FZ1E101M0806
| Manufacturer | JARSONAsian Brands |
| MPN | FZ1E101M0806 |
| LCSC Part # | C5260721 |
| Packaging | SMD,D8xL6.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 100uF ±20% 25V SMD |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | JARSON | |
| Packaging | SMD,D8xL6.5mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 25V | |
| Lifetime | 5000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 100uF | |
| Ripple Current | 280mA | |
| Operating Temperature | -55℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | 360mΩ | |
| Height - Seated (Max) | 6.5mm | |
| Diameter | 8mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 1,140
1,140 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0691 | $ 0.69 |
| 100+ | $ 0.0546 | $ 5.46 |
| 300+ | $ 0.0474 | $ 14.22 |
| 1,000+ | $ 0.042 | $ 42.00 |
| 5,000+ | $ 0.0376 | $ 188.00 |
| 10,000+ | $ 0.0354 | $ 354.00 |
Standard Packaging1000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



