ROQANG RVT2A100M0605
| Manufacturer | ROQANGAsian Brands |
| MPN | RVT2A100M0605 |
| LCSC Part # | C5221839 |
| Packaging | SMD,D6.3xL5.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 10uF ±20% 100V SMD |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | ROQANG | |
| Packaging | SMD,D6.3xL5.4mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 100V | |
| Lifetime | 2000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 10uF | |
| Ripple Current | 63mA@120Hz | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Height - Seated (Max) | 5.4mm | |
| Diameter | 6.3mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 33,240
33,240 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.042$ 0.0391 | $ 0.39 |
| 100+ | $ 0.0337$ 0.0314 | $ 3.14 |
| 300+ | $ 0.0296$ 0.0276 | $ 8.28 |
| 1,000+ | $ 0.0242$ 0.0226 | $ 22.60 |
| 5,000+ | $ 0.0217$ 0.0202 | $ 101.00 |
| 10,000+ | $ 0.0205$ 0.0191 | $ 191.00 |
Standard Packaging1000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



