INNOTION YG802020W
| Manufacturer | INNOTIONAsian Brands |
| MPN | YG802020W |
| LCSC Part # | C52043260 |
| Packaging | DFN-6-EP(2x2) |
| Customer # | |
| Key Attributes | 18.5dB 5V 5.1dB 21dBm 93mA DFN-6-EP(2x2) RF Amplifiers RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/RF Amplifiers | |
| Manufacturer | INNOTION | |
| Packaging | DFN-6-EP(2x2) | |
| Input Return Loss | 15dB | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Gain | 18.5dB | |
| Voltage - Supply | 5V | |
| Frequency Range | - | |
| Output Return Loss | 12dB | |
| Noise Figure | 5.1dB | |
| Features | - | |
| IP3 | 35.8dBm | |
| P1dB | 21dBm | |
| Current - Supply | 93mA |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 2,994
2,994 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 3.4336 | $ 3.43 |
| 10+ | $ 2.9479 | $ 29.48 |
| 30+ | $ 2.6598 | $ 79.79 |
| 100+ | $ 2.3668 | $ 236.68 |
| 500+ | $ 2.2324 | $ 1116.20 |
| 1,000+ | $ 2.1725 | $ 2172.50 |
Standard Packaging3000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8542339000 |
| USHTS | 8542330001 |
| TARIC | 8542339000 |
| CAHTS | 8542330000 |
| BRHTS | 85423390 |
| INHTS | 85423300 |
| MXHTS | 8542.33.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8542339000 |
| USHTS | 8542330001 |
| TARIC | 8542339000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8542330000 |
| BRHTS | 85423390 |
| INHTS | 85423300 |
| MXHTS | 8542.33.99 |



