JETEKPS IA2405S-2W
| Manufacturer |
JETEKPS
Asian Brands |
| MPN | IA2405S-2W |
| LCSC Part # | C5198619 |
| Packaging | SIP,27.5x9mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 2W DC-DC Converter |
| Description | Isolated Module DC DC Converter Buck 2 Output ±5V ±200mA 22.8V~25.2V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | JETEKPS | |
| Packaging | SIP,27.5x9mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 7 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 3.7071 $ 3.5218 | $ 3.52 |
10+ | $ 3.1226 $ 2.9665 | $ 29.67 |
28+ | $ 2.7739 $ 2.6353 | $ 73.79 |
98+ | $ 2.4219 $ 2.3009 | $ 225.49 |
497+ | $ 2.2588 $ 2.1459 | $ 1066.51 |
1,001+ | $ 2.1862 $ 2.0769 | $ 2078.98 |
Standard Packaging 7/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$