JETEKPS IA1205S-1W
| Manufacturer |
JETEKPS
Asian Brands |
| MPN | IA1205S-1W |
| LCSC Part # | C5198607 |
| Packaging | SIP,27.5x9mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1W SIP DC-DC Converter |
| Description | Isolated Module DC DC Converter Buck 2 Output ±5V ±100mA 11.4V~12.6V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | JETEKPS | |
| Packaging | SIP,27.5x9mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 7 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.9714 $ 1.8729 | $ 1.87 |
10+ | $ 1.8032 $ 1.7131 | $ 17.13 |
28+ | $ 1.7738 $ 1.6852 | $ 47.19 |
98+ | $ 1.743 $ 1.6559 | $ 162.28 |
Standard Packaging 7/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$