JETEKPS B0512DY-1WR1
| Manufacturer |
JETEKPS
Asian Brands |
| MPN | B0512DY-1WR1 |
| LCSC Part # | C5198402 |
| Packaging | Through Hole,12.7x10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1Watt DC-DC Converter |
| Description | Isolated Module DC DC Converter Boost 1 Output 12V 83mA 4.5V~5.5V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | JETEKPS | |
| Packaging | Through Hole,12.7x10mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 15 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
131
131
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 2.3121 $ 2.1965 | $ 2.20 |
10+ | $ 1.9278 $ 1.8315 | $ 18.32 |
30+ | $ 1.6857 $ 1.6015 | $ 48.05 |
105+ | $ 1.4386 $ 1.3667 | $ 143.50 |
495+ | $ 1.3272 $ 1.2609 | $ 624.15 |
1,005+ | $ 1.2788 $ 1.2149 | $ 1220.97 |
Standard Packaging 15/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$