Kyocera AVX 02016D104KAT2A
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | 02016D104KAT2A |
| LCSC Part # | C5188607 |
| Package | 0201 |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP CER 100nF 6.3V X5R 0201 |
| Description | 100nF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0201 |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | Kyocera AVX | |
| Package | 0201 |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532241000 |
| USHTS | 8532240020 |
| TARIC | 8532240000 |
| CAHTS | 8532240090 |
| BRHTS | 85322410 |
| INHTS | 85322400 |
| MXHTS | 8532.24.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 15000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,730
1,730
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0055 | $ 0.06 |
100+ | $ 0.0046 | $ 0.46 |
300+ | $ 0.004 | $ 1.20 |
1,000+ | $ 0.0037 | $ 3.70 |
5,000+ | $ 0.0034 | $ 17.00 |
15,000+ | $ 0.0031 | $ 46.50 |
Standard Packaging 15000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$