MAX MX126-5.0-03P-GN01-Cu-S-A
| Manufacturer |
MAX
Asian Brands |
| MPN | MX126-5.0-03P-GN01-Cu-S-A |
| LCSC Part # | C5188435 |
| Packaging | Through Hole,P=5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | TERM BLK 3POS 5mm TH |
| Description | 3 Position Wire to Board Terminal Block Through Hole 5mm |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminal Blocks/Wire to Board | |
| Manufacturer | MAX | |
| Packaging | Through Hole,P=5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0975 $ 0.0927 | $ 0.46 |
50+ | $ 0.0786 $ 0.0747 | $ 3.74 |
150+ | $ 0.0692 $ 0.0658 | $ 9.87 |
500+ | $ 0.0559 $ 0.0532 | $ 26.60 |
2,500+ | $ 0.0502 $ 0.0477 | $ 119.25 |
5,000+ | $ 0.0474 $ 0.0451 | $ 225.50 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$