OSRAM SFH 2703
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | SFH 2703 |
| LCSC Part # | C5174809 |
| Package | SMD,3.2x2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Broadband Silicon PIN Photodiode |
| Description | 16V 400nm~1100nm 65° 5nA SMD,3.2x2mm Photodiodes RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Optical Sensors/Photodiodes | |
| Manufacturer | OSRAM | |
| Package | SMD,3.2x2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
80
80
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.5145 | $ 1.51 |
10+ | $ 1.2815 | $ 12.82 |
30+ | $ 1.1553 | $ 34.66 |
100+ | $ 1.0097 | $ 100.97 |
500+ | $ 0.9466 | $ 473.30 |
1,000+ | $ 0.9174 | $ 917.40 |
Standard Packaging 3000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$