EKINGLUX E6C0603RGBC3-A19AH-0.60T-RGB01
| Manufacturer |
EKINGLUX
Asian Brands |
| Mfr. Part # | E6C0603RGBC3-A19AH-0.60T-RGB01 |
| LCSC Part # | C5119723 |
| Package | SMD-4P,1.6x0.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1.6*0.8*0.6mm Ti-Color CHIP LED |
| Description | 120° SMD-4P,1.6x0.8mm LED Indication - Discrete RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/LED Indication - Discrete | |
| Manufacturer | EKINGLUX | |
| Package | SMD-4P,1.6x0.8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8541410090 |
| USHTS | 8541410000 |
| TARIC | 8541410000 |
| CAHTS | 8541410000 |
| BRHTS | 85414124 |
| INHTS | 85414100 |
| MXHTS | 8541.40.03 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
3,560
3,560
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0373 | $ 0.75 |
200+ | $ 0.0296 | $ 5.92 |
600+ | $ 0.0258 | $ 15.48 |
4,000+ | $ 0.0211 | $ 84.40 |
8,000+ | $ 0.0188 | $ 150.40 |
20,000+ | $ 0.0176 | $ 352.00 |
Standard Packaging 4000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$