Anatech Electronics Inc. AM930B1381
| Manufacturer | |
| MPN | AM930B1381 |
| LCSC Part # | C4990141 |
| Packaging | SMD-14P,50x19mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SMD-14P,50x19mm Ceramic Filters RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Filters/Ceramic Filters | |
| Manufacturer | Anatech Electronics Inc. | |
| Packaging | SMD-14P,50x19mm | |
| Frequency - Center | 930MHz | |
| Impedance | 50Ω |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 10 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Features
AI Translation
- Center Frequency: 930 MHz
- Bandwidth: 14 MHz
- VSWR: 1.5:1 min
- Input/Output Impedance: 50 Ω
- Passband: 923 - 937 MHz
- Passband Insertion Loss: 5.8 dB max
- Passband Ripple: 2.5 dB max
- Rejection at 14 MHz bandwidth: 2.0 dBc min
- Rejection at 20 MHz bandwidth: 15 dBc min
- Rejection at 28 MHz bandwidth: 43 dBc min
- Rejection at 32 MHz bandwidth: 53 dBc min
- Mounting: SMT
- Dimensions: 50mm × 19mm × 7.5mm
- Operating Temperature: -30°C ~ 80°C
- Storage Temperature: -50°C ~ +90°C
- RoHS compliant
Out of Stock
Notify Me
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 85.2415 | $ 85.24 |
| 200+ | $ 32.9882 | $ 6597.64 |
| 500+ | $ 31.8292 | $ 15914.60 |
| 1,000+ | $ 31.2554 | $ 31255.40 |
Standard Packaging10/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8548900001 |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8548900001 |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |

