Mini-Circuits HFCN-672+
| Manufacturer | |
| MPN | HFCN-672+ |
| LCSC Part # | C4989513 |
| Packaging | SMD-6P,3.2x1.6mm |
| Customer # | |
| Description | 2dB 6700MHz~13000MHz High-pass Filter SMD-6P,3.2x1.6mm Ceramic Filters RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Filters/Ceramic Filters | |
| Manufacturer | Mini-Circuits | |
| Packaging | SMD-6P,3.2x1.6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8548900001 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
31
31
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 6.8341 | $ 6.83 |
10+ | $ 5.878 | $ 58.78 |
30+ | $ 5.2938 | $ 158.81 |
100+ | $ 4.8061 | $ 480.61 |
Standard Packaging 3000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$