YJYCOIN YSPI0724-6R8M
| Manufacturer |
YJYCOIN
Asian Brands |
| Mfr. Part # | YSPI0724-6R8M |
| LCSC Part # | C497879 |
| Package | SMD,7.3x6.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 6.8uH 4A 62mΩ SMD,6.6x7.3mm |
| Description | 4A 6.8uH 6A 62mΩ Molded Inductor ±20% SMD,7.3x6.6mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | YJYCOIN | |
| Package | SMD,7.3x6.6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
895
895
Available for Immediate Shipping
Not recommended for new designs
Once stock is depleted, this product will be updated to 'Not Available.'
Stock Notification
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.3772 $ 0.0378 | $ 0.19 |
50+ | $ 0.2988 $ 0.0299 | $ 1.50 |
150+ | $ 0.2652 $ 0.0266 | $ 3.99 |
500+ | $ 0.2233 $ 0.0224 | $ 11.20 |
2,000+ | $ 0.2046 $ 0.0205 | $ 41.00 |
4,000+ | $ 0.1934 $ 0.0194 | $ 77.60 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$