USAKRO UK-B02126G7-SP25Y
| Manufacturer |
USAKRO
Asian Brands |
| Mfr. Part # | UK-B02126G7-SP25Y |
| LCSC Part # | C493254 |
| Package | SMD-4P,6x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 250gf SMD |
| Description | Tactile Switch SPST 250gf 7mm J-Lead 6mm x 6mm Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | USAKRO | |
| Package | SMD-4P,6x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
465
465
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1032 | $ 0.52 |
50+ | $ 0.0807 | $ 4.04 |
150+ | $ 0.0695 | $ 10.43 |
1,000+ | $ 0.0611 | $ 61.10 |
2,000+ | $ 0.0544 | $ 108.80 |
5,000+ | $ 0.0511 | $ 255.50 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$