S&S 2308 8Ω1w
| Manufacturer | S&SAsian Brands |
| MPN | 2308 8Ω1w |
| LCSC Part # | C49304674 |
| Packaging | Through Hole,D23xL8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 8Ω Electromagnetic 1.65kHz 88dB 1W Through Hole,D23xL8mm Speakers RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Audio Products/Speakers | |
| Manufacturer | S&S | |
| Packaging | Through Hole,D23xL8mm | |
| Frequency Range | 1.65kHz~10kHz | |
| Diameter(φD) | 23mm | |
| Lead Pitch | 10mm | |
| Impedance | 8Ω | |
| Technology | Electromagnetic | |
| Resonant Frequency | 1.65kHz | |
| Sound Pressure Level(SPL) | 88dB | |
| Rated Power | 1W |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 767
767 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 1.5484 | $ 1.55 |
| 10+ | $ 1.3167 | $ 13.17 |
| 30+ | $ 1.1724 | $ 35.17 |
| 100+ | $ 1.0236 | $ 102.36 |
| 500+ | $ 0.9576 | $ 478.80 |
| 1,000+ | $ 0.9284 | $ 928.40 |
Standard Packaging100/Full Tray | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8518290000 |
| USHTS | 8518298000 |
| TARIC | 8518290010 |
| CAHTS | 8518290000 |
| BRHTS | 85182990 |
| INHTS | 85182910 |
| MXHTS | 8518.29.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8518290000 |
| USHTS | 8518298000 |
| TARIC | 8518290010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8518290000 |
| BRHTS | 85182990 |
| INHTS | 85182910 |
| MXHTS | 8518.29.01 |



