JIERR ERA6.3V3300M10X20
| Manufacturer | JIERRAsian Brands |
| MPN | ERA6.3V3300M10X20 |
| LCSC Part # | C49256784 |
| Packaging | Through Hole,D10xL20mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 3300uF ±20% 6.3V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | JIERR | |
| Packaging | Through Hole,D10xL20mm | |
| Voltage Rating | 6.3V | |
| Tolerance | ±20% | |
| Lifetime | 2000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 3300uF | |
| Ripple Current | 1.032A@120Hz | |
| Pin Spacing | 5mm | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Height - Seated (Max) | 20mm | |
| Diameter | 10mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 250 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 1,570
1,570 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1315 | $ 0.66 |
| 50+ | $ 0.1039 | $ 5.20 |
| 250+ | $ 0.0901 | $ 22.53 |
| 500+ | $ 0.0798 | $ 39.90 |
| 2,500+ | $ 0.0715 | $ 178.75 |
| 5,000+ | $ 0.0673 | $ 336.50 |
Standard Packaging250/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



