XHXDZ SMD7525-16Ω
| Manufacturer | XHXDZAsian Brands |
| MPN | SMD7525-16Ω |
| LCSC Part # | C49246950 |
| Packaging | SMD,7.5x7.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Passive (Externally Driven) 2.7kHz Electromagnetic 3.6V SMD,7.5x7.5mm Alarms, Buzzers, and Sirens RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Audio Products/Alarms, Buzzers, and Sirens | |
| Manufacturer | XHXDZ | |
| Packaging | SMD,7.5x7.5mm | |
| Driver Circuitry | Passive (Externally Driven) | |
| Resonant Frequency | 2.7kHz | |
| Technology | Electromagnetic | |
| Voltage Rating | 3.6V | |
| Current Consumption | 100mA |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 10,850
10,850 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1791 | $ 0.90 |
| 50+ | $ 0.1433 | $ 7.17 |
| 150+ | $ 0.1279 | $ 19.19 |
| 500+ | $ 0.1088 | $ 54.40 |
| 2,000+ | $ 0.096 | $ 192.00 |
| 4,000+ | $ 0.0909 | $ 363.60 |
Standard Packaging2000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8531801001 |
| USHTS | 8531801500 |
| TARIC | 8531804010 |
| CAHTS | 8531800010 |
| BRHTS | 85318000 |
| INHTS | 85318000 |
| MXHTS | 8531.80.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8531801001 |
| USHTS | 8531801500 |
| TARIC | 8531804010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8531800010 |
| BRHTS | 85318000 |
| INHTS | 85318000 |
| MXHTS | 8531.80.01 |



