YLPTEC A0512XT-1WR3
| Manufacturer |
YLPTEC
Asian Brands |
| Mfr. Part # | A0512XT-1WR3 |
| LCSC Part # | C49242253 |
| Package | SMD,15.2x8.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC/DC power module, 1W, fixed-voltage input, isolated non-regulated dual outputs |
| Description | Isolated Module DC DC Converter 2 Output 42mA -42mA 4.5V~5.5V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | YLPTEC | |
| Package | SMD,15.2x8.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 33 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
31
31
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.5369 $ 1.3833 | $ 1.38 |
10+ | $ 1.5014 $ 1.3513 | $ 13.51 |
33+ | $ 1.4788 $ 1.3310 | $ 43.92 |
99+ | $ 1.4546 $ 1.3092 | $ 129.61 |
Standard Packaging 33/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$