YLPTEC URB4812YMD-15WR3
| Manufacturer |
YLPTEC
Asian Brands |
| Mfr. Part # | URB4812YMD-15WR3 |
| LCSC Part # | C49242242 |
| Package | DIP,25.4x25.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC/DC power module, 15W, ultra-wide voltage input, isolated and regulated single/dual output |
| Description | Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 1250mA 18V~75V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | YLPTEC | |
| Package | DIP,25.4x25.4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 40 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
35
35
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 12.0673 $ 10.2573 | $ 10.26 |
10+ | $ 10.4114 $ 8.8497 | $ 88.50 |
40+ | $ 9.4015 $ 7.9913 | $ 319.65 |
80+ | $ 8.556 $ 7.2726 | $ 581.81 |
Standard Packaging 40/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$