YLPTEC IA1215S-2W
| Manufacturer |
YLPTEC
Asian Brands |
| Mfr. Part # | IA1215S-2W |
| LCSC Part # | C49242237 |
| Package | Through Hole |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC DC CONVERTER 2W |
| Description | Isolated Module DC DC Converter -67mA 67mA 11.4V~12.6V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | YLPTEC | |
| Package | Through Hole |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 18 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
20
20
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 3.9566 $ 3.3632 | $ 3.36 |
10+ | $ 3.3961 $ 2.8867 | $ 28.87 |
36+ | $ 3.0611 $ 2.6020 | $ 93.67 |
108+ | $ 2.7245 $ 2.3159 | $ 250.12 |
504+ | $ 2.5689 $ 2.1836 | $ 1100.53 |
1,008+ | $ 2.4975 $ 2.1229 | $ 2139.88 |
Standard Packaging 18/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$