EVISUN UWF1212S-3WR3
| Manufacturer |
EVISUN
Asian Brands |
| Mfr. Part # | UWF1212S-3WR3 |
| LCSC Part # | C49230707 |
| Package | SIP,22x9.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 3W ultra-wide voltage input, isolated and regulated single-channel/positive-negative dual-channel output |
| Description | Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 250mA 4.5V~36V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | EVISUN | |
| Package | SIP,22x9.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 9 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
45
45
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 5.392 $ 4.3136 | $ 4.31 |
10+ | $ 4.6162 $ 3.6930 | $ 36.93 |
27+ | $ 4.1542 $ 3.3234 | $ 89.73 |
99+ | $ 3.6875 $ 2.9500 | $ 292.05 |
504+ | $ 3.4718 $ 2.7775 | $ 1399.86 |
999+ | $ 3.3752 $ 2.7002 | $ 2697.50 |
Standard Packaging 9/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$