QNR TECHNOLOGIES QNR 0.33UF 310V D2 P=15+25MM
| Manufacturer | QNR TECHNOLOGIESAsian Brands |
| MPN | QNR 0.33UF 310V D2 P=15+25MM |
| LCSC Part # | C49190233 |
| Packaging | Through Hole,P=15mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 330nF ±10% X2 310V Through Hole,P=15mm Ceramic Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | QNR TECHNOLOGIES | |
| Packaging | Through Hole,P=15mm | |
| Capacitance | 330nF | |
| Tolerance | ±10% | |
| Operating Temperature | -40℃~+110℃ | |
| Ratings | X2 | |
| Voltage(AC) | 310V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 500
500 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0698 | $ 0.70 |
| 100+ | $ 0.056 | $ 5.60 |
| 500+ | $ 0.0492 | $ 24.60 |
| 1,000+ | $ 0.044 | $ 44.00 |
| 5,000+ | $ 0.0399 | $ 199.50 |
| 10,000+ | $ 0.0379 | $ 379.00 |
Standard Packaging500/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |

