Cixi Kefa Elec KF208R-6.0-7P
| Manufacturer |
Cixi Kefa Elec
Asian Brands |
| MPN | KF208R-6.0-7P |
| LCSC Part # | C49173684 |
| Packaging | Through Hole,P=6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | TERM BLK 7POS 6mm TH R/A |
| Description | -40℃~+105℃ 1.5 10A 800V 1x7P 16~24 Right Angle 7 1 6mm Through Hole,P=6mm Wire to Board RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminal Blocks/Wire to Board | |
| Manufacturer | Cixi Kefa Elec | |
| Packaging | Through Hole,P=6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 50 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
10
10
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.5465 | $ 1.55 |
10+ | $ 1.2861 | $ 12.86 |
50+ | $ 1.1432 | $ 57.16 |
100+ | $ 0.9812 | $ 98.12 |
500+ | $ 0.9098 | $ 454.90 |
1,000+ | $ 0.878 | $ 878.00 |
Standard Packaging 50/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$